Tradycją Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu jest choinka środowiskowa, kończąca I semestr roku szklonego. Tegoroczna impreza przybrała wyjątkowy charakter. Wszystko za sprawą Tymka, który, mimo, iż jeszcze nie przyszedł na świat, już potrzebuje pomocy. Tymuś jest nienarodzonym jeszcze synem absolwentki naszej szkoły Joanny Skrajnowskiej, choć jeszcze się nie narodził ma poważną wadę serca i czeka go operacja, na którą potrzeba ogromną sumę pieniędzy. 

Choinka przybrała formę koncertu, podczas którego wystąpili Rafał Fila, Zespół Orion, Krzysztof Szadziuk, Zespół Impet, Emilia Hamelusz, Tomek Kopyciński. Imprezę prowadził dj Piotr Filewicz. Najmłodsze dzieci do tańca poprowadziła jak zawsze pełna energii pani Agata Solak, a animatorzy zapewnili zięciom dodatkowe atrakcje.

Dzięki wielkim sercom małych i dużych uczniów, mieszkańców Siedliszcza oraz sponsorów, którzy chętnie dostarczyli fanty i ciasta zorganizowano loterie oraz kiermasz ciast z kawiarenką. Niezawodne panie kucharki jak zwykle przygotowały przepyszne kanapki oraz herbatę, które przywracały siły do zabawy nawet najbardziej zmęczonym uczestnikom. Ponadto uczestnicy mogli wziąć udział w licytacjach, kiermaszu bezowych słodkości z pracowni tortów Moniki Rudnickiej.

Mimo deszczowej aury w sali panowała gorąca atmosfera. Uśmiechy i wypieki na twarzach dzieci i młodzieży, utwierdziły w przekonaniu, ze zabawa była udana.

Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się gdyby nie inicjatywa pani Anny Kani, która przy współpracy z paniami Sylwią Żołnacz i Magdaleną Hołub oraz wsparciu fundacji COR INFANTIS podjęła się organizacji tego wydarzenia.

Ofiarność i dobre serca dzieci, rodziców, nauczycieli, społeczności Siedliszcza, przyczyniły się do sukces zbiórki. Kwota 11,870 złotych w całości przekazana została na konto Tymka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu zbiórki.

Monika Wodzik