https://www.google.pl/search?q=najwy%C5%BCsza+g%C3%B3ra+%C5%9Bwiata+anna+onichimowska&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiv_fv3lOvYAhXMLFAKHWaXCesQ_AUICigB&biw=1280&bih=871#imgrc=_aaGhPHFyVBCtM:
To jest dla tych, małych i trochę większych, którym czasem jest smutno i którym nie zawsze układa się tak, jak by chcieli. Czyli, myślę sobie, że „Najwyższa góra świata” jest dla Was wszystkich. Bo nigdy nie jest tak, żeby zawsze, w każdej chwili, wszystko układało się dokładnie tak jak trzeba. A jeśli nawet są wśród Was tacy szczęśliwcy, to na pewno znacie innych, którzy miewają kłopoty. Bo nie chcę Was oszukiwać, że można się bez nich obyć. Ale trzeba się nauczyć z nimi żyć. I przezwyciężać różne smutki: zarówno wielkie, jak i malutkie. Życzę Wam, żebyście ich mieli jak najmniej! A jeśli będziecie chcieli o nich do mnie napisać, zapraszam. Czasami jest dobrze móc coś opowiedzieć komuś, kogo to obchodzi. Pozdrawiam Was serdecznie! Anna Onichimowska
Zbiór opowiadań Najwyższa góra świata został wpisany na Międzynarodową Honorową Listę im. H.Ch. Andersena. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 8-13 lat.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/54176/najwyzsza-gora-swiata