Fantastyczny dzień!

Wspaniali ludzie o WIELKICH sercach!

Cudowna atmosfera!

Ponad 230 zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku!

Tymi słowami można opisać to, co działo się w naszej szkole 7 stycznia 2018 roku….

Tego dnia, z ogromnym rozmachem,  odbyła się akcja niesienia pomocy Łukaszowi, w którą włączyło się wielu ludzi dobrej woli… Nad przebiegiem akcji czuwały panie z fundacji DKMS.

Od godziny 10.00 do godziny 16.00 , każdy kto chciał zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego – mógł to zrobić w naszej szkole. Przygotowanych było 14 stanowisk do rejestracji, był także kącik zabaw dla dzieci, który prowadziła pani Anna Kowalczuk – animator kultury.

Każdy, kto tego dnia nas odwiedził, mógł skosztować pyszności , jakie przygotowały dla nas panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz nasze szkolne panie kucharki. Na każdego czekała gorąca herbata i kawa.

Miłym zaskoczeniem dla wszystkich wolontariuszy i Pań z fundacji była tak duża frekwencja społeczności lokalnej, ale nie tylko. Niespodziankę zrobił nam oddział OSP Kanie, który „drużynowo” przyjechał do rejestracji, ku wielkiej uciesze małych dzieci czekających na swoich rejestrujących się rodziców. Odnotowaliśmy także obecność osób, które przyjechały do nas z miejscowości dość odległych od Siedliszcza, jak Zamość, Świdnik, czy Hrubieszów.

Wszystkim bardzo dziękujemy za okazane serca…. Bez Was nie byłoby nic….

Łukaszowi życzymy znalezienia „bliźniaka” który pomoże mu odzyskać zdrowie!!!