Ulubiona zabawka dzieci – pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia,  a  ta historia ukazała się w amerykańskiej prasie. Zobaczył to producent zabawek i zainspirowany tym wydarzeniem postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Dziś pluszowy miś jest znany  na całym świecie.

  Nasza biblioteka bardzo chętnie obchodzi to święto. Bibliotekarka przygotowała dla dzieci z przedszkola, zerówki i klas pierwszych ciekawe  zajęcia. Uczestnicy przynieśli swojego ulubionego misia  i opowiadali o swoim przyjacielu. Bawili się w misiowe zabawy np. szukanie Krzysia. Obejrzeli także prezentację o życiu prawdziwych niedźwiedzi na różnych kontynentach. Ciekawostką były informacje  o żołnierzu Wojtku (niedźwiedziu syryjskim), który brał udział w bitwie pod Monte Cassino. Aktyw biblioteczny czytał książki o pluszowych bohaterach tj. Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku i Misiu Paddingtonie.

   Misie są symbolem szczęśliwego dzieciństwa, radości i dobroci. Dlatego święto tej sympatycznej zabawki będziemy obchodzić co roku.