Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

   Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Obie te instytucje zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.http://www.eurodesk.pl/eurokalendarz/dzien-bezpiecznego-internetu

  W naszej bibliotece 11 lutego 2020 roku odbył się Flash mob: „Plusy i Minusy Internetu”. Uczestnicy imprezy zapisywali na przygotowanych kolorowych kartkach swoje spostrzeżenia o korzystaniu z sieci. Uwagi uczniów zostały wykorzystane na gazetce i plakacie pod hasłem: Dzień Bezpiecznego Internetu.    Akcja ta przybliżyła problematykę bezpieczeństwa online oraz przyczyniła się do promocji pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

Przydatne linki:

https://dyzurnet.pl/formularz/?pl – zgłoszenie nielegalnych treści,

http://fdds.pl/ – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę,

http://fdds.pl/best/ – bezpieczna przeglądarka

 http://www.saferinternet.pl/ – bezpieczeństwo dzieci on-line